Divadélka pro děti

Náš Divadelní Klub uvádí měsíc co měsíc divadelní představení pro děti. Programově a tématicky jsme zaměřeni na předškolní diváky ( od 3 – 4 let ), čemuž také ideálně odpovídá zázemí a vybavení naší budovy sídlící na Kampě hned vedle dětského hřiště. Klubovna – velká místnost se třemi řadami židlí a prostorným kobercem s pohodlnými polštářky k sezení dětí se mění v náš divadelní sál, který pojme celkově 80 malých i velkých diváků. I přes komornější prostor k nám rádi zveme povětšinou mladé, ale zkušené české divadelníky, kteří představují špičku loutkohereckého oboru u nás. Jsme rádi, když pohádky jsou dětem srozumitelné, nápadité a vtipně zpracované. A když herci umí pracovat s okamžitou dětskou bezprostředností.

Častými našimi hostujícími soubory jsou Toymachine s Tomášem Běhalem, Loutky bez hranic s Dorkou Bouzkovou, Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky, Anička a Letadýlko s Aničkou Duchaňovou, Pruhované Panenky a mnozí další…v neposlední řadě si velmi ceníme spolupráce s  herci – seniory z Žižkovského klubu Remedium.
Půl hodiny před začátkem představení  otevíráme se sálem sousedící dětskou hernu.   Během produkce ji rádi využívají rodiče s malými sourozenci našich diváků. Herna je otevřena do 18 hodin, a tak po představení není potřeba nikam spěchat. Samozřejmostí je využití zázemí budovy a možnosti uvařit si čaj či kávu.

Vstupné je  70Kč pro děti, 50Kč pro dospělé a 200Kč zvýhodněné vstupné rodinné. Součástí některých představení během roku jsou i tématické výtvarné dílny, což vždy bývá uvedeno na plakátech.

Divadla začínají v 16hodin, není-li uvedeno jinak. V 16.10 dveře budovy zamykáme z důvodu nerušeného průběhu představení. – Děkujeme za pochopení!

A těšíme se na Vaši návštěvu! za Divadelní klub KC Kampa, Veronika Justová  tel. 777 816 110.

Nejbližší představení:

Aktuální představení pro děti na následující měsíc naleznete v sekci „Program“

 Představení předešlá :

10.9. sobota !! výjimečně začínáme!! od 17:00, Pruhované panenky: O Zlaté rybě
Příběh o kouzlu mořských hlubin, tajemné zlaté rybě, lidské chamtivosti a lásce. Po divadle následuje výtvarná dílna.

14.5. sobota od 16:00, Malá večerní snítka
Hraje divadelní soubor Anička a letadýlko
Surrealistická pohádka s kubistickým koncem. Maminka se dneska zdržela v práci. Malá Anička se bojí usnout, a tak si zpívá, hraje a dělá svinčík.
Po představení bude následovat dílna, v které si děti spolu s rodiči mohou vytvořit lapače svých snu…

12.3. sobota od 16:00, Golem
Hraje Tomáš Podrazil
Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Golemovi. Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.
Slovo golem znamená v hebrejštině neúplný, nedokonalý. Stejně je v židovských legendách pojímána i tato oživená bytost, neměla vlastní myšlenky ani vlastní vůli, jen doslovně plnila příkazy svého pána.
Vhodné pro děti od 6 let a jejich rodiče
Délka představení: 45 minut

7.2. neděle od 16:00, Červená Karkulka aneb Dobrodružství v galanterii
Hraje Dorka Bouzková a Loutky bez hranic
Holčička má babičku a babička má vnučku, co jim brání se navštívti? Černý les a velký strach! Ale je tu ještě tajemný dopis od tajemného myslivce neboli Indiána neboli pošťáka, nebo kdo to vlastně je, který každopádně dodává odvahu. Jenomže taky je tu jeden divný vlk, který má pořád hlad…jako vlk. Jak tohle všechno dopadne? Snad dobře…
Klasická pohádka v originálním krejčovském provedení.
Po představení výtvarná (nejen) knoflíková dílna.
40min představení, cca 30min dílna
plakat Cervena K. 16_02 3

10.1. 2016 neděle od 16:00, Alenka v říši divů
Hraje Tomáš Běhal s Toymachine
Většinou platí, že 1+1 jsou dvě, ale když zavřeme oči, věci mohou být uplně jiné.Můžeme létat a padat bez bolesti, měnit se a přetvářet prostor kolem sebe. Vůně všemožností voní kolem. Létají tu Mouchy Chlebařky, Ušák srká čaj, jiní zabíjí čas nebo běhají, aby mohli zůstat stát na místě! Podivnostmi opravdu nabitý kraj. Stačí málo a tento svět padne. Snad Alenka porazí Červenou Královnu a jejího Žvahlava!

12.12. sobota od 16:00, O perníkové chaloupce
Hraje seniorský divadelní spolek Remedium
plakat 14_10_04

14.11. sobota od 16:00, O Sněhurce a sedmi trpaslících
Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky
Snehurka a 7trpasliku 15_11 1

17.10. sobota od 16:00, Mikulkovy pohádky a povídky
Milan Hugo Forman bude číst a hrát z knihy Mikulkovy pohádky a povídky, a to zejména tu „O smutném tygrovi“

13.6. sobota od 16:00, Jak z houslí vyrostla basa
Rebeka Krsková a Ondřej Komárek vám představí různé obvyklé i neobvyklé hudební nástroje, s vaší pomocí sestavíme orchestr a každý si v něm bude moci vyzkoušet různé nástroje, zahrajeme vám loutkové divadlo o tom, jak z houslí vyrostla basa. Děti si s námi budou moci zazpívat a zatančit. Nakonec si s dětmi zablbneme na looper. Kdo bude mít ještě chuť může si po představení vyrobit hudební nástroj.
plakat kckampa, 13.6. logo

 23.5. sobota od 16:00, O drakovi, LouDkové divadélko Remedium
plakat 14_10_04

7.3. sobota od 16:00, Kocour v botách, Toy machine, Loutková pohádka se zpěvy a ptačím sborem.
Když jeden bratr dostane mlýn a druhý osla, zdá se, že dostat kocoura je smůla. O to víc, když je to vegetarián a myši má za kamarády.  Přátelství je ale někdy mnohem víc než půlka království a princezna k tomu. Veselý příběh na motivy známé pohádky bratří Grimů, u kterého si s
námi zamňoukáte známé mňaulodie.

15.2. neděle 16.00, Jabloňová pohádka, Loutky bez hranic s Dorkou Bouzkovou uvedou překrásnou Jabloňovou pohádku.Loutkový příběh na motivy pohádky Jabloňová panna K.J.Erbena. Jedna jabloň, jeden král, dvě holubice, dvě svatby a jedno velké prokletí – dokáže statečný král zachránit svou jabloňovou lásku? součástí představení kreativní výtvarná dílna.

plakat 14_10_04

10.1. sobota 16.00 Pruhované panenky: O Sněhurce, jemně strašidelná klasická pohádky vsazená do poezie starých časů
plakat 14_10_04 1

13.12. ,Svátek Sv. Lucie od 16:00 hodin v herně, předvánoční pohádka, divadélko Jeníčka a Mařenky

21.12. neděle od 16 hodin, Betlém, vánoční divadlo pro děti od Toymachine
plakat 14_10_04 (1)

15.11. sobota od 16 hodin, Loudkové divadlo REMEDIUM
Premiéra nové loutkové pohádky pro děti
 Aktivní senioři ze Žižkovského klubu Remedium po roce opět u nás na Kampě!
živá hudba, příjemná nálada, historické loutky – to vše čeká diváky při listopadové
návštěvě divadélka v KC Kampa. 

25.10. sobota od 16:00 hodin, Klaun Pingu, uvádí Bilbo Compagnie

5.10. neděle, 15.30 Kvak a Žbluňk v rámci Slavností Petřínské pálenky

4.10. sobota 16.00 Chroust, Anička Duchaňová a Michal  Ň. Jablkoň

7.9.neděle 16.00 Divadlo Ančí a Fančí: Princezna na hrášku
loutkoherecké představení na motivy H.CH. Andresena

31.8. neděle 11.30-16.00 Teatrotoč -minifestival s divadlem loutkami a kamarády
11.30 – Tři prasátka – hrají děti a režíruje Tomáš Běhal z divadla Toymachine
12.00 – Punch and Judy – vyrobil a hraje Přemysl Bukovský
12,30 – Argentinské Tango hraje na kytaru Patricio Crom
13.00 – Pražské Legendy -vyrobil a hraje Tomáš Běhal z divadla Toymachine
14.00 – Pozoooooor Vllllllllk! – poslední představení letního mezinárodního workshopu, loutky vyrobili studenti a představení nacvičili pod režií Zuzany a Vítka Bruknerových z divadla Buchty a loutky
15.00 – Tři prasátka – hrají děti a režíruje Tomáš Běhal z divadla Toymachine
16.00 – Hledání pokladu připravilo o.s. Class Acts28.6. sobota 16.00 Toymachine: Pověsti české.
Hravý loutkový příběh na motivy  spisů Dalimila a A. Jiráska. Jaké to bylo žít v dobách Praotce Čecha? Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná ? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes Vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Ano otázek je mnoho, avšak není proč si zoufat.  Prastaré archivy vydají svá tajemství.Pro děti od 5let


18.5. neděle! 16.00 Toymachine: Rytíři. Nenechte si ujít loutkovou pohádku plnou napětí, smíchu a hudby! volně na motivy legenty o sv. Jiřím, vhodné pro diváky od 3 let.
V dobách králů a královen, kdy ještě po zemi chodili draci, se narodil udatný rytíř Jiřík. V jeho krvi koluje dobrodružství, které si dává k snídani i večeři. Ovšem netuší jakou sílu má láska a co pro ni dokáže udělat, aby zachránil sic neznající přesto jistě nádhernou Kateřinu. Aby toho nebylo málo o tuto jistě krásnou princeznu se pře kníže Eman s Drakem. Jak to celé dopadne? Stačí jenom zabít Draka, aby srdce dostalo svého?

26.4. sobota, 16hodin  divadelní představení Velikonoční klauniáda v rámci jarního jarmarku
Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky: Než přijde pomlázka, aneb jak přežít Velikonoce. Velikonoce se kvapem blíží. Jeníček vyrazil na proutí, ale klaunka Mařenka je připravena vás zasvětit do velikonočních tajů. Naučí Vás jak připravit Velikonoční vajíčka a neobarvit si přitom vlasy, jak upéct beránka, tak aby se dal jíst. Dále jak utéct před pomlázkou a jakou říkanku říkat, když to náhodou nevyjde. Velikonoční klauniáda trvá 40 minut a je určena dětem a jejich rodičům.

12.4. sobota odpoledne v parku – divadelní představení na Kampě středu světa
www.kampastredsveta.cz

29.3. sobota od 16 hodin Loutky bez hranic
Pohádka z kafemlejnku
– melu melu mouku ve zlatým klobouku, melu melu pohádku o princezně na drátku, melu melu mraky, bude tam drak taky…Hudební loutková podívaná s princeznou, drakem a vílou Mílou, která to všechno trochu zamotá. 35min představení, 30min dílna,hodné pro děti od 3 let.

 

8.3. sobota 16.00 Divadlo pro děti: Anička a letadýlko
Představení Vivi tady nebydlí. Vivi není  jen tak  ňáká  víla ,  nemá  závoj  a  není  vůbec  bílá ,  už  je  prostě  taková, je  to  víla panková, provází ji divná tajná síla. Víly většinou mívají zvláštní moc. Vivi ji má taky. Je to obrovská síla, se kterou je někdy těžké se vyrovnat. Zvlášť pro ulítlou holku Vivi, kterou pořád někdo komanduje, usměrňuje a plísní.
Tak se Vivi rozhodne nikoho ve svém životě nepotřebovat. Být prostě pank.
Délka představení 50min., vhodné pro děti od 5 let.

15.2. sobota 16 hodin Divadelní soubor Pruhované panenky 
představení O Červené Karkulce – co se děje na půdě u babičky, kam chodí odpočívat malý Vítek? Hrají oživlé barevné polštáře z velkého proutěného koše.
Délka představení: 25min + 35min.herecká nebo výtvarná dílnička

25.1.sobota 16h LOUTKY BEZ HRANIC s Dorkou Bouzkovou
představení Bojím se v lese – zakopnout v lese o Bludný kořen není žádná legrace, ale malý veselý Kašpárek má pro strach uděláno. Kdo mu poradí, jak z lesa ven? Vodník, Hejkal, Rusalka nebo snad Bludička?muzikálová tak trochu nebezpečná cesta do lesa a snad se dostaneme zase zpět…
Po představení akční hudební dílna
35min představení, 30min dilna,pro děti od 3let

4.1. sobota 16h TOYMACHINE a Tomáš Běhal uvede stínové představení:1000 a 1noc

13.12. pátek 16h Divadlo Jeníčka a Mařenky: Než přijde Jeníček, aneb několik rad jak přežít Vánoce.
Vánoce se kvapem blíží. Klauni Jeníček a Mařenka jsou na ně vždy připraveni. Naučí Vás jak správně ozdobit stromeček, jak zabalit dárky, jak chytit kapra. Nebudou chybět ani pravé štědrovečerní zvyky. Jen doufejme, že si Jeníček jako minulý rok při lití olova nepodpálí vánoční stromek.Klaunská pohádka s Vánoční tématikou trvá 40 minut a je určena dětem a jejich rodičům.

Představení proběhne v rámcu Plavení světel- svátku svaté Lucie,  kde se můžete těšit i na výtvarné dílny, předvánoční autorský prodej knížky Andreje Grujiće Kam běží modrá liška, v 17.30 průvod světel k vodě a pouštění světýlek, malý jarmark, Akce vychází z tradičních oslav svátku nositelky světla Lucie, z původu jejího jména a legend o svaté Lucii.

23.11. sobota 16h LouDkové divadlo REMEDIUM: Jak kašpárek s princeznou zachránili království

2.11. sobota v 17h divadlo TOYMACHINE: Skřítci – kouzelné stínové loutkové představení, pro děti od 3 let.  Představení vzniklo původně jako pocta Ivanu Jirousovi během Muzejní noci 2012 v Ostravě.

19.10. 2013 16hod
Divadlo Jeníčka a Mařenky

Vyprávění „O Perníkové chaloupce, aneb, jak to bylo doopravdy“….
Co když to nebyla jenom pohádka? Co když jsou Jeníček a Mařenka skuteční?Co když dospěli a stále vzpomínají na svoje lesní dobrodružství? Jeníček a Mařenka Vám budou vyprávět, co se tenkrát doopravdy stalo..

Divadélko se uskuteční v rámci podzimního jarmarku, který se bude konat na zahradě Komunitního centra Kampa. Představení bude zdarma.

6.10. 2013
Divadlo Tondy Novotného, Když jde pusa na špacír
, na petřínských Terasách v rámci Petřínské pálenky (moštování petřínských jablíček, soutěže pro děti, Pražský pouťový orchestr), vstup zdarma

7.9. 2013
Bilbo Compagnie: Kvak a Žbluňk

1.9. 2013
Teatrotoč- den plný divadel