Kurzy pro děti

Kroužky jsou organizovány do dvou pololetí školního roku, je však možné se přihlásit i v průběhu školního roku v případě, že kurz není naplněn. Cílovou skupinou kroužků jsou děti od 1 roku do 3 let s rodiči a děti od 4 do 10 let. Program je zaměřen na rozvíjení dětské psychomotoriky, hudebního a výtvarného vnímání, mateřské řeči, výuku angličtiny a posilování vztahu dětí k rodičům. Kroužky jsou vedené zkušenými lektory s několikaletou praxí. Preferujeme vždy dlouhodobou spolupráci, kterou vítají také rodiče s dětmi. Cílem je kvalita kroužků a zajištění pohodlného zázemí rodičům s dětmi a samozřejmě i dětem samotným.

Pro více informací o konkrétním kroužku kontaktujte přímo lektory (kontakty uvedeny pod popisem kroužků), v případě, že byste chtěli s výběrem kroužků poradit, kontaktujte koordinátorku kroužků Zuzanu Popelkovou (tel. 606 528 552). Kurzy probíhají v budově  Komunitního centra, tzv.“školičky“, která se nachází mezi dětským hřištěm a Muzeem Kampa.

Nabídka kurzů Komunitního centra Kampa
Aktuality v kurzech najdete zde:

Kojenecké masáže /pro rodiče a kojence od 2-10 měsíců, pro těhotné maminky a budoucí tatínky/
Pondělí: 10:30 – 11:30 hod.

Informace a přihlášky na: www.kojeneckemasaze.cz
O AKTUÁLNÍCH TERMÍNECH KURZU se informujte u lektorky Jany Trantové.
Celkem 5 lekcí vždy 1x týdně, cena za jednotlivou lekci je 250 Kč, při platbě celého bloku pěti lekcí je cena 1.000 Kč.
Výuka masáží kojenců prospívá celkovému rozvoji – zlepšuje spánek, předchází kolikám, posiluje imunitu a nervový systém.
Masíruje jedině rodič, nebo osoba trvale o dítě pečující.
Lektorka Jana Trantová, zdravotní sestra s certifikací mezinárodní asociace kojeneckých masáží IAIM. Matka a babička.
Kojenecké masáže
Kontakt: kojeneckemasaze@volny.cz, www.kojeneckemasaze.cz

Andělíčci /pro nechodící děti/
Pondělí 15:15 – 16:00 hod.
Kroužek pro rodiče s ještě nechodícími dětmi – léčivě laděný Kruh pro maminky a miminka je provázený tibetským meditačním zvonkem pro miminka a skřítkem Čepičkou. Jednotlivé lekce se zaměřují na „babyjógu na míči“, znakování a říkadla z přirozených časů našich předků, rytmus, lidové písničky a léčivé písně, tanečky provázené barevnými šátečky. Miminka potom dobře spí. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douškou pro rodiče. Po Kruhu prostor na otázky – je možné domluvit si individuální konzultaci s lektorkou.
Lektorka Mgr. Arnoštka Berousková je maminkou 4 doma narozených dětí, babičkou, speciální pedagožka s terapeutickou praxí, zaměřuje se na miminka a maminky po náročných porodech (Metamorfní reflexní technika, Reiki, babyjóga ). Rodinné, osobnostní a krizové poradenství, numerologie…
Kruhy pro rodiče s dětmi provází v různých rodinných centrech již od r. 2003.
www.arnostkaberouskova.cz
Cena: 130,-/hodina/pololetní předplatné
Kontakt: Mgr. Arnoštka Berousková, ernesta9@seznam.cz, 734 583 491
Andělíčci_září 2017

Skřítci a Indiáni /chodící děti do 4 let/
Pondělí 16:15 – 17:00 hod.
Léčivě laděný Kruh Skřítci a Indiáni pro rodiče s chodícími dětmi do 4 let provázený tibetským zvonkem a skřítkem Čepičkou – průvodcem dětí ve společném příběhu. Příběh je tvořen říkadly a tanečky z časů našich předků, v přirozeném rytmu matky Přírody, s doprovodem lidových písniček a indiánských písní, s barevnými šátky místo ocásků a s polštářky a dřívky coby stavebním materiálem. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douška pro rodiče… I zdánlivě nepozorné děti si domů něco odnesou aneb opakování je matkou moudrosti.
Lektorka Mgr. Arnoštka Berousková je maminkou 4 doma narozených dětí, babičkou, speciální pedagožka s terapeutickou praxí, zaměřuje se na miminka a maminky po náročných porodech (Metamorfní reflexní technika, Reiki, babyjóga ). Rodinné, osobnostní a krizové poradenství, numerologie…
Kruhy pro rodiče s dětmi provází v různých rodinných centrech již od r. 2003.
www.arnostkaberouskova.cz
Kontakt: Mgr. Arnoštka Berousková, ernesta9@seznam.cz, 734 583 491
Skřítci a Indiáni_září 2017

Minisbor Kampata  /7-12 let/
Pondělí 17:30 – 18:15 hod.
Jsme skupinka šikovných  zpěváčků ve věku od 7 do 10 let. Náplní společných lekcí je zdokonalování pěveckých dovedností, snaha o čistou intonaci a správné pěvecké návyky (vše formou motivačních her) i zpěv oblíbených, známých i neznámých hudebně hodnotných písní s doprovodem klavíru. Práce v menší skupině (asi 15 dětí) umožňuje individuální přístup ve výuce. Po přezkoušení příjímáme nové členy. Přijďte mezi nás!
Kontakt: Denisa Dohnalová, www.kampata.cz, kampata@email.cz, 605 419 379
fotografie ze zahraničního turné Kampat do Bratislavy

Minisbor Kampata_září 2017
Pro slepičí kvoč

ukázka z koncertu   ukázka z koncertu č.2

Ještěrky  /2–4 roky/
Úterý 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Pro velký počet zájemců byl otevřen i druhý kurz – momentálně jsou oba kurzy již předběžně obsazeny. V tuto chvíli je možné si rezervovat náhradnická místa. Děkujeme.
Kurz Ještěrky patří již od vzniku Komunitního centra mezi nejnavštěvovanější kroužky pro rodiče s dětmi od 2-4 let. Kroužek je zaměřen na celkový psychomotorický rozvoj dítěte a posílení vztahu rodič/prarodič dítě. Učíme se společně říkadla, tanečky, písničky, hru na drobné Orffovy nástroje, cvičíme s overbally apod. Hrajeme si s rytmem, zvukem, melodií, které sami dokážeme vytvořit. Nepoužíváme reprodukovanou hudbou.  Zážitkovou formou poznáváme v průběhu roku barvy, jednotlivá roční období a tradice, které se k nim vztahují. Po stupně se začínáme učit prostřednictvím her spolupráci s ostatními vrstevníky. Kurz je výbornou přípravou na zařazení dítěte do mateřské školy, ale zároveň inspirací pro rodiče, jak děti tohoto věku rozvíjet. Každá hodina je ukončena společným vyráběním s rodičem.
Cena: 100,-/hodina/pololetní předplatné – včetně materiálu na vyrábění
Kontakt: Štěpánka Pěnkavová, penkavky@centrum.cz, 777 638 811
Ještěrky_září 2017

OTEVÍRÁME NOVÝ KURZ:
Kung-Fu pro děti 7 – 12 let 
Úterý 14:30 – 15:30 hod.

Z důvodu zranění lektorky se kurz od 8.1.-29.1. nekoná. Kontaktujte, prosím: andypolster@gmail.com
Obsahem nově otevřeného kurzu jsou základy kung-fu basics, protahování, sestava Ji Ben Quan z čínského pohoří Wudang a v neposlední řadě také dechová a relaxační cvičení. Děti v kurzu Kung-Fu rozvíjí svoji fyzickou zdatnost a psychickou odolnost. Toto cvičení podporuje soustředění.
Kontakt: Andrea Poláková, 607 010 414, andypolster@gmail.com, fb.com/qigongpraha
Cena: 1 lekce / 150 Kč, 10 lekcí / 1350 Kč

Hravé rozezpívání pro děti 4 – 6 let 

Úterý 16:00 – 16:45 hod. a 17:00 – 17:45 hod.
Formou uvolnění a motivačních her budeme s dětmi hledat jejich hlasové možnosti a otvírat ty správné rezonanční prostory, jež vedou k přirozenému a uvolněnému zpěvu. K tomu patří rovněž dechová a rytmická cvičení, vše pak uplatníme při zpěvu jednoduchých lidových či umělých písní.
Kontakt: Denisa Dohnalová, 605 419 379, www.kampata.cz, kampata@email.cz
Hravé rozezpívání_září 2017
koncert v Michnově paláci červen 2016

Malý muzikant /18 měsíců – 4 roky/
Čtvrtek 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Malý muzikant je česká hudební škola pro miminka, batolata a předškoláky.
Nová koncepce hudební výchovy pro nejmenší děti s originálními českými písničkami. Pro výuku Malého muzikanta bylo vytvořeno 22 originálních písniček a textů, které dětem každou hodinu představí nové téma.
Dynamická forma výuky kombinuje pohybové a hudební hry, které doplňují hry na sluchovou analýzu výšek tón a tempa, hry s poslechem hudby zase napomáhají dětem prožít emoce. Ve výuce se věnujeme i českým lidovým zvykům a tradicím odpovídajícím danému ročnímu období.
Kontakt:  www.malymuzikant.cz, info@malymuzikant.cz, Šárka Šejcová, 724 295 363
leták kampa

 

PRAVIDELNÉ  KURZY A AKTIVITY V DOMEČKU Salla Terrena

SPEAK & DO
 pro děti od 2 do 8 let
Středa 16:00–18:00 hod.
Kontakt: bara@speakanddo.cz anebo telefon 720 757 486. Těšíme se na Vás!

Anglický jazykový kroužek Speak & Do pro děti od 2 do 8 let vedeme formou zážitkové pedagogiky v malých skupinkách. Využíváme k tomu naše těla, do aktivit postavených na konkrétních a reálných situací zapojujeme prvky Montessori pedagogiky a Hejného matematiky. Když je hezky, hrajeme si i venku v parku na Kampě, když se na nás počasí mračí, zůstáváme v útulném podkroví domečku Salla Terrena. Pokaždé ale tvoříme, vyrábíme, zpíváme si, rýmujeme, hrajeme si s rodilým mluvčím, dobrou náladou a hlavně jedině v angličtině. Vaše děti si naši angličtinu zamilují!
Možnost účastnit se i jen části programu. Zkušební lekce zdarma.
Přihlášky a další informace: Bára Kvasničková, bara@speakanddo.cz, 720 757 486
www.speakanddo.cz
Leták Speak& Do

 

OTEVŘENÁ VÝTVARNÁ DÍLNA /pro děti i dospělé/
Čtvrtek 13:00 – 18:00 hod.
Tvoření v domečku Salla Terrena na Kampě.

Ve čtvrtek 15.2. se tvoření NEKONÁ – máme jarní prázdniny. Těšíme se na viděnou příští čtvrtek.

Na čtvrtečních výtvarných dílničkách budeme tvořit různé poklady (např. papírové ptáčky, korálkový náhrdelník, krabičky z papíru, zvířátka z filcu, přáníčka, pohledy, girlandy, květy z papíru a krepu, atd.). Tvořit mohou jak děti tak dospělí. Máme zde vždy připraveny barvy, lepidla, nůžky, pastelky, a také dostatek papírů a kartonů na nejrůznější nápady při malování a kreslení.
Na tyto dílny není potřeba rezervace dopředu, stačí prostě přijít. Neplatí se za vstup ani kurzovné, platí se za výrobek (jako příspěvek na materiál). Po dobu dílny bude Salla Terrena otevřená, můžete se přijít jen ohřát či osvěžit.

Kontakt: Zuzana Popelková, zuzana.popelkova@kckampa.eu, 606 528 552