Kurzy pro děti

Přijďte se k nám podívat!

Kroužky jsou organizovány do dvou pololetí školního roku, je však možné se přihlásit i v průběhu školního roku v případě, že kurz není naplněn. Cílovou skupinou kroužků jsou děti od 1 roku do 3 let s rodiči a děti od 4 do 10 let. Program je zaměřen na rozvíjení dětské psychomotoriky, hudebního a výtvarného vnímání, mateřské řeči, výuku angličtiny a posilování vztahu dětí k rodičům. Kroužky jsou vedené zkušenými lektory s několikaletou praxí. Preferujeme vždy dlouhodobou spolupráci, kterou vítají také rodiče s dětmi. Cílem je kvalita kroužků a zajištění pohodlného zázemí rodičům s dětmi a samozřejmě i dětem samotným.

Pro více informací o konkrétním kroužku kontaktujte přímo lektory (kontakty uvedeny pod popisem kroužků), v případě, že byste chtěli s výběrem kroužků poradit, kontaktujte koordinátorku kroužků Zuzanu Popelkovou (tel. 606 528 552). Kurzy probíhají v budově  Komunitního centra, tzv.“školičky“, která se nachází mezi dětským hřištěm a Muzeem Kampa.

Pro podrobnější informace o kurzech kontaktujte, prosím, jednotlivé lektory.

Kojenecké masáže /pro rodiče a kojence od 2-10 měsíců, pro těhotné maminky a budoucí tatínky/
Pondělí: čas dle domluvy
Informace a přihlášky na: www.kojeneckemasaze.cz
O AKTUÁLNÍCH TERMÍNECH KURZU se informujte u lektorky Jany Trantové.
Celkem 5 lekcí vždy 1x týdně, cena za jednotlivou lekci je 250 Kč, při platbě celého bloku pěti lekcí je cena 1.000 Kč.
Výuka masáží kojenců prospívá celkovému rozvoji – zlepšuje spánek, předchází kolikám, posiluje imunitu a nervový systém.
Masíruje jedině rodič, nebo osoba trvale o dítě pečující.
Lektorka Jana Trantová, zdravotní sestra s certifikací mezinárodní asociace kojeneckých masáží IAIM. Matka a babička.
Kontakt: kojeneckemasaze@volny.cz, www.kojeneckemasaze.cz

SPEAK & DO pro děti od 2 do 5 let
Pondělí 8:30–11:30 hod.
Anglický jazykový kroužek
Speak & Do pro děti od 2 do 5 let vedeme formou zážitkové pedagogiky v malých skupinkách. Využíváme k tomu naše těla, do aktivit postavených na konkrétních a reálných situací zapojujeme prvky Montessori pedagogiky a Hejného matematiky. Když je hezky, hrajeme si i venku v parku na Kampě. Pokaždé ale tvoříme, vyrábíme, zpíváme si, rýmujeme, hrajeme si s rodilým mluvčím, dobrou náladou a hlavně jedině v angličtině. Vaše děti si naši angličtinu zamilují!
Možnost účastnit se i jen části programu. Zkušební lekce zdarma.
Přihlášky a další informace: Bára Kvasničkovábara@speakanddo.cz, 720 757 486
www.speakanddo.cz

Andělíčci a Skřítci /miminka a nechodící děti/
Pondělí 15:15 – 16:00 hod.
Hrátky a zpívánky pro miminka a děti nechodící – léčivě laděný Kruh pro rodiče a miminka je provázený tibetským meditačním zvonkem pro miminka a skřítkem Čepičkou. Jednotlivé lekce se zaměřují na „babyjógu na míči“, znakování a říkadla z přirozených časů našich předků, rytmus, lidové písničky a léčivé písně, tanečky provázené barevnými šátečky. Miminka potom dobře spí. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douškou pro rodiče. Po Kruhu prostor na otázky – je možné domluvit si individuální konzultaci s lektorkou.
Lektorka Maria Tůmová je maminkou 2 dětí, nadšenou amatérskou poradkyní ergonomického nošení dětí, studuje sociální činnost a podílí se na realizaci Mammakempů – rodinných táborů.
www.mammakempy.cz
Cena: 130,-/hodina/pololetní předplatné
Kontakt: Maria Tůmová, maya.tu14@gmail.com, telefon: 737 552 002

Skřítci a Indiáni /chodící děti do 4 let/
Pondělí 16:15 – 17:00 hod.
Hrátky, zpívánky a indiánská jóga – příprava na kolektiv. Léčivě laděný Kruh Skřítci a Indiáni pro rodiče s chodícími dětmi do 4 let provázený tibetským zvonkem a skřítkem Čepičkou – průvodcem dětí ve společném příběhu. Příběh je tvořen říkadly a tanečky z časů našich předků, v přirozeném rytmu matky Přírody, s doprovodem lidových písniček a indiánských písní, s barevnými šátky místo ocásků a s polštářky a dřívky coby stavebním materiálem. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douška pro rodiče… I zdánlivě nepozorné děti si domů něco odnesou aneb opakování je matkou moudrosti.
Kontakt: Maria Tůmová, maya.tu14@gmail.com, telefon: 737 552 002

Minisbor Kampata  /dívky 11 – 16 let/
Pondělí 17:30 – 18:15 hod.
Jsme skupinka šikovných zpěváčků ve věku od 11 do 16 let. Náplní společných lekcí je zdokonalování pěveckých dovedností, snaha o čistou intonaci a správné pěvecké návyky (vše formou motivačních her) i zpěv oblíbených, známých i neznámých hudebně hodnotných písní s doprovodem klavíru. Práce v menší skupině (asi 15 dětí) umožňuje individuální přístup ve výuce. Po přezkoušení příjímáme nové členy. Přijďte mezi nás!
Kontakt: Denisa Dohnalová, www.kampata.cz, kampata@email.cz, telefon: 605 419 379
ukázka z koncertu 3.5. 2017
fotografie ze zahraničního turné Kampat do Bratislavy

Pro slepičí kvoč

ukázka z koncertu   ukázka z koncertu č.2

Ještěrky  /2 – 4 roky/
Úterý 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Kurz Ještěrky patří již od vzniku Komunitního centra mezi nejnavštěvovanější kroužky pro rodiče s dětmi od 2-4 let. Kroužek je zaměřen na celkový psychomotorický rozvoj dítěte a posílení vztahu rodič/prarodič dítě. Učíme se společně říkadla, tanečky, písničky, hru na drobné Orffovy nástroje, cvičíme s overbally apod. Hrajeme si s rytmem, zvukem, melodií, které sami dokážeme vytvořit. Nepoužíváme reprodukovanou hudbou.  Zážitkovou formou poznáváme v průběhu roku barvy, jednotlivá roční období a tradice, které se k nim vztahují. Po stupně se začínáme učit prostřednictvím her spolupráci s ostatními vrstevníky. Kurz je výbornou přípravou na zařazení dítěte do mateřské školy, ale zároveň inspirací pro rodiče, jak děti tohoto věku rozvíjet. Každá hodina je ukončena společným vyráběním s rodičem.
Cena: 120,-/hodina/pololetní předplatné – včetně materiálu na vyrábění
Kontakt: Štěpánka Pěnkavová, penkavky@centrum.cz, telefon: 777 638 811

Hravé rozezpívání pro děti 
Úterý 15:30 – 16:15 hod. /pokračující děti 5 – 7 let/,  16:20 – 17:05 hod. /noví zpěváčci 4 – 5 let/,
17:10 – 18:00 hod. /pokročilí 7 – 11 let/
Formou uvolnění a motivačních her budeme s dětmi hledat jejich hlasové možnosti a otvírat ty správné rezonanční prostory, jež vedou k přirozenému a uvolněnému zpěvu. K tomu patří rovněž dechová a rytmická cvičení, vše pak uplatníme při zpěvu jednoduchých lidových či umělých písní.
Kontakt: Denisa Dohnalová, telefon: 605 419 379, www.kampata.cz, kampata@email.cz
koncert v Michnově paláci červen 2016
Zahrada písní 2018 – Kampíci a Kampalinky

Doučovací a procvičovací kroužky na Kampě aneb „Učení“ je radost – dle domluvy
Středa 15:00 – 15.45 hod. – kroužek Matýsek pro předškoláky /matematika hravou formou/
Středa 16:00 – 18:00 hod. – kroužky pro školáky a příprava na zkoušky

Abychom vám pomohli zvládnout nadcházející školní rok, nabízíme vašim předškolákům i školákům možnost doučování a procvičování učiva v těchto kroužcích: Matýsek pro předškoláčky /děti se hravou formou seznamují  s metodou a prostředím prof. Hejného, hravá matematika/, Matematické hraní pro malé školáčky /prof. Hejný/, Příprava na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia, Čeština pro malé cizince. Kroužky se zaměřují na vysvětlení nepochopeného či zameškaného učiva, současně také na procvičování a upevnění učiva probíraného.
Kontakt: Iveta Honsnejmanová, telefon: 608 154 499, muj.krouzek@seznam.cz, https://uceni-je-radost5.webnode.cz/

Malý muzikant /18 měsíců – 4 roky/
Čtvrtek 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Malý muzikant je česká hudební škola pro miminka, batolata a předškoláky.
Nová koncepce hudební výchovy pro nejmenší děti s originálními českými písničkami. Pro výuku Malého muzikanta vytvořila Veronika Diamantová 22 originálních písniček a textů, které dětem každou hodinu představí nové téma.
Dynamická forma výuky kombinuje pohybové a hudební hry, které doplňují hry na sluchovou analýzu výšek tón a tempa, hry s poslechem hudby zase napomáhají dětem prožít emoce. Ve výuce se věnujeme i českým lidovým zvykům a tradicím odpovídajícím danému ročnímu období.
I na ukázkovou lekci je třeba se registrovat v rezervačním systému: https://malymuzikant.webooker.eu/
Kontakt:  www.malymuzikant.cz, praha@malymuzikant.cz, Veronika Doležalová, telefon: 603 800 711

Bubnování pro děti od 6 – 12 let 
Čtvrtek: čas dle domluvy
Bubnovat budeme ve společném bubnovacím kroužku na jednoduché papírové cajony [kachony], které jsou pro děti přímo stvořené (malé dětské kartonové bubny). Pro menší bubeníky půjde spíše o hru než o hru, ale v prostředí větších malých bubeníků, kteří se mohou do hry položit ve větší vážnosti a od kterých se dá okoukat i nějaký ten složitější rytmus. Využívat budeme například i bodypercusione (bubnování tělem), takže budeme i tak trochu tančit. Celkově ale bude záležet na tom, v jakém věkovém složení se sejdeme a co nás společně bude bavit. Vše je tedy otevřené a na domluvě. Třeba i to, zda u těch menších bude lepší doprovod jejich dospěláka.
Cena rytmického kroužku je 135,- Kč/1 hodina = cca 45 min. a v ceně je zahrnuto půjčovné cajonu, nebo je možné si buben přímo koupit na slevový voucher. První nezávazné setkání bude v rámci ukázkového týdne KCK.
Kontakt: lektor kurzu Jakub Severin: jabub.severin@gmail.com, telefon: 777 987 455


PRAVIDELNÉ  KURZY A AKTIVITY V DOMEČKU Sala Terrena: 

OTEVŘENÁ VÝTVARNÁ DÍLNA /pro děti i dospělé/

Čtvrtek 15:00 – 18:00 hod.

Velmi nás to mrzí, ale tvoření se ve čtvrtky: 5.5. a 12.5. z technických důvodů nekoná. Děkujeme za pochopení.

Tvoření v domečku Sala Terrena na Kampě.

Na čtvrtečních výtvarných dílničkách budeme tvořit různé poklady (např. papírové ptáčky, korálkový náhrdelník, krabičky z papíru, zvířátka z filcu, přáníčka, pohledy, girlandy, květy z papíru a krepu, atd.). Tvořit mohou jak děti tak dospělí. Máme zde vždy připraveny barvy, lepidla, nůžky, pastelky, a také dostatek papírů a kartonů na nejrůznější nápady při malování a kreslení.
Na tyto dílny není potřeba rezervace dopředu, stačí prostě přijít. Neplatí se za vstup ani kurzovné, platí se za výrobek (jako příspěvek na materiál). Po dobu dílny bude Sala Terrena otevřená, můžete se přijít jen ohřát či osvěžit.

Kontakt: Zuzana Popelková, zuzana.popelkova@kckampa.eu, telefon: 606 528 552