Kurzy pro děti

Přijďte se k nám podívat!

Kroužky jsou organizovány do dvou pololetí školního roku, je však možné se přihlásit i v průběhu školního roku v případě, že kurz není naplněn. Cílovou skupinou kroužků jsou děti od 1 roku do 3 let s rodiči a děti od 4 do 10 let. Program je zaměřen na rozvíjení dětské psychomotoriky, hudebního a výtvarného vnímání, mateřské řeči, výuku angličtiny a posilování vztahu dětí k rodičům. Kroužky jsou vedené zkušenými lektory s několikaletou praxí. Preferujeme vždy dlouhodobou spolupráci, kterou vítají také rodiče s dětmi. Cílem je kvalita kroužků a zajištění pohodlného zázemí rodičům s dětmi a samozřejmě i dětem samotným.

Pro více informací o konkrétním kroužku kontaktujte přímo lektory (kontakty uvedeny pod popisem kroužků), v případě, že byste chtěli s výběrem kroužků poradit, kontaktujte koordinátorku kroužků Zuzanu Popelkovou (tel. 606 528 552). Kurzy probíhají v budově  Komunitního centra, tzv.“školičky“, která se nachází mezi dětským hřištěm a Muzeem Kampa.

Pro podrobnější informace o kurzech kontaktujte, prosím, jednotlivé lektory.

Týden ukázkových kurzů zdarma poběží od 12.-16.9. 2022

Kojenecké masáže /pro rodiče a kojence od 2-10 měsíců, pro těhotné maminky a budoucí tatínky/
Informace a přihlášky na: www.kojeneckemasaze.cz
O AKTUÁLNÍCH TERMÍNECH KURZU se informujte u lektorky Jany Trantové.
Celkem 5 lekcí vždy 1x týdně, cena za jednotlivou lekci je 250 Kč, při platbě celého bloku pěti lekcí je cena 1.000 Kč.
Výuka masáží kojenců prospívá celkovému rozvoji – zlepšuje spánek, předchází kolikám, posiluje imunitu a nervový systém.
Masíruje jedině rodič, nebo osoba trvale o dítě pečující.
Lektorka Jana Trantová, zdravotní sestra s certifikací mezinárodní asociace kojeneckých masáží IAIM. Matka a babička.
Kontakt: kojeneckemasaze@volny.cz, www.kojeneckemasaze.cz

SPEAK & DO pro děti od 2 do 5 let
Anglický jazykový kroužek Speak & Do pro děti od 2 do 5 let vedeme formou zážitkové pedagogiky v malých skupinkách. Využíváme k tomu naše těla, do aktivit postavených na konkrétních a reálných situací zapojujeme prvky Montessori pedagogiky a Hejného matematiky. Když je hezky, hrajeme si i venku v parku na Kampě. Pokaždé ale tvoříme, vyrábíme, zpíváme si, rýmujeme, hrajeme si s rodilým mluvčím, dobrou náladou a hlavně jedině v angličtině. Vaše děti si naši angličtinu zamilují!
Možnost účastnit se i jen části programu. Zkušební lekce zdarma.
Přihlášky a další informace: Bára Kvasničkovábara@speakanddo.cz, 720 757 486
www.speakanddo.cz

Andělíčci a Skřítci /miminka a nechodící děti/
Pondělí 15:15 – 16:00 hod.
Hrátky a zpívánky pro miminka a děti nechodící – léčivě laděný Kruh pro rodiče a miminka je provázený tibetským meditačním zvonkem pro miminka a skřítkem Čepičkou. Jednotlivé lekce se zaměřují na „babyjógu na míči“, znakování a říkadla z přirozených časů našich předků, rytmus, lidové písničky a léčivé písně, tanečky provázené barevnými šátečky. Miminka potom dobře spí. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douškou pro rodiče. Po Kruhu prostor na otázky – je možné domluvit si individuální konzultaci s lektorkou.
Lektorka Maria Tůmová je maminkou 2 dětí, nadšenou amatérskou poradkyní ergonomického nošení dětí, studuje sociální činnost a podílí se na realizaci Mammakempů – rodinných táborů.
www.mammakempy.cz
Cena: 130,-/hodina/pololetní předplatné
Kontakt: Maria Tůmová, maya.tu14@gmail.com, telefon: 737 552 002

Skřítci a Indiáni /chodící děti do 4 let/
Pondělí 16:15 – 17:00 hod.
Hrátky, zpívánky a indiánská jóga – příprava na kolektiv. Léčivě laděný Kruh Skřítci a Indiáni pro rodiče s chodícími dětmi do 4 let provázený tibetským zvonkem a skřítkem Čepičkou – průvodcem dětí ve společném příběhu. Příběh je tvořen říkadly a tanečky z časů našich předků, v přirozeném rytmu matky Přírody, s doprovodem lidových písniček a indiánských písní, s barevnými šátky místo ocásků a s polštářky a dřívky coby stavebním materiálem. Na závěr zastavení se zvonkohrou a douška pro rodiče… I zdánlivě nepozorné děti si domů něco odnesou aneb opakování je matkou moudrosti.
Kontakt: Maria Tůmová, maya.tu14@gmail.com, telefon: 737 552 002

Minisbor Kampata  /dívky 10 – 17 let/
Pondělí 17:30 – 18:15 hod.
Jsme skupinka šikovných zpěváčků ve věku od 10 do 17 let. Náplní společných lekcí je zdokonalování pěveckých dovedností, snaha o čistou intonaci a správné pěvecké návyky (vše formou motivačních her) i zpěv oblíbených, známých i neznámých hudebně hodnotných písní s doprovodem klavíru. Práce v menší skupině (asi 15 dětí) umožňuje individuální přístup ve výuce. Po přezkoušení příjímáme nové členy. Přijďte mezi nás!
Kontakt: Denisa Dohnalová, www.kampata.cz, kampata@email.cz, telefon: 605 419 379
ukázka z koncertu 3.5. 2017
fotografie ze zahraničního turné Kampat do Bratislavy

Pro slepičí kvoč

ukázka z koncertu   ukázka z koncertu č.2

Ještěrky  /2 – 4 roky/
Úterý 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Kurz Ještěrky patří již od vzniku Komunitního centra mezi nejnavštěvovanější kroužky pro rodiče s dětmi od 2-4 let. Kroužek je zaměřen na celkový psychomotorický rozvoj dítěte a posílení vztahu rodič/prarodič dítě. Učíme se společně říkadla, tanečky, písničky, hru na drobné Orffovy nástroje, cvičíme s overbally apod. Hrajeme si s rytmem, zvukem, melodií, které sami dokážeme vytvořit. Nepoužíváme reprodukovanou hudbou.  Zážitkovou formou poznáváme v průběhu roku barvy, jednotlivá roční období a tradice, které se k nim vztahují. Po stupně se začínáme učit prostřednictvím her spolupráci s ostatními vrstevníky. Kurz je výbornou přípravou na zařazení dítěte do mateřské školy, ale zároveň inspirací pro rodiče, jak děti tohoto věku rozvíjet. Každá hodina je ukončena společným vyráběním s rodičem.
Cena: 140,-/hodina/pololetní předplatné – včetně materiálu na vyrábění
Kontakt: Štěpánka Pěnkavová, penkavky@centrum.cz, telefon: 777 638 811

Hravé rozezpívání pro děti 
Úterý 16:00 – 16:45 hod. /začínající,noví zpěváčci/, 17:00 – 17:45 hod. /pokročilí 6 – 9 let/
Formou uvolnění a motivačních her budeme s dětmi hledat jejich hlasové možnosti a otvírat ty správné rezonanční prostory, jež vedou k přirozenému a uvolněnému zpěvu. K tomu patří rovněž dechová a rytmická cvičení, vše pak uplatníme při zpěvu jednoduchých lidových či umělých písní.
Kontakt: Denisa Dohnalová, telefon: 605 419 379, www.kampata.cz, kampata@email.cz
koncert v Michnově paláci červen 2016
Zahrada písní 2018 – Kampíci a Kampalinky

Doučovací a procvičovací kroužky na Kampě aneb „Učení“ je radost – dle domluvy
Středa 15:00 – 15.45 hod. – kroužek Matýsek pro předškoláky /matematika hravou formou/
Středa 16:00 – 18:00 hod. – kroužky pro školáky a příprava na zkoušky

Abychom vám pomohli zvládnout nadcházející školní rok, nabízíme vašim předškolákům i školákům možnost doučování a procvičování učiva v těchto kroužcích: Matýsek pro předškoláčky /děti se hravou formou seznamují  s metodou a prostředím prof. Hejného, hravá matematika/, Matematické hraní pro malé školáčky /prof. Hejný/, Příprava na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia, Čeština pro malé cizince. Kroužky se zaměřují na vysvětlení nepochopeného či zameškaného učiva, současně také na procvičování a upevnění učiva probíraného.
Kontakt: Iveta Honsnejmanová, telefon: 608 154 499, muj.krouzek@seznam.cz, https://uceni-je-radost5.webnode.cz/

Malý muzikant /18 měsíců – 4 roky/
Čtvrtek 9:30 – 10:15 hod. a 10:30 – 11:15 hod.
Malý muzikant je česká hudební škola pro miminka, batolata a předškoláky.
Nová koncepce hudební výchovy pro nejmenší děti s originálními českými písničkami. Pro výuku Malého muzikanta vytvořila Veronika Diamantová 22 originálních písniček a textů, které dětem každou hodinu představí nové téma.
Dynamická forma výuky kombinuje pohybové a hudební hry, které doplňují hry na sluchovou analýzu výšek tón a tempa, hry s poslechem hudby zase napomáhají dětem prožít emoce. Ve výuce se věnujeme i českým lidovým zvykům a tradicím odpovídajícím danému ročnímu období.
I na ukázkovou lekci je třeba se registrovat v rezervačním systému: https://malymuzikant.webooker.eu/
Kontakt:  www.malymuzikant.cz, praha@malymuzikant.cz, Veronika Doležalová, telefon: 603 800 711

Bubnování pro děti od 6 – 12 let 
Čtvrtek: čas dle domluvy
Bubnovat budeme ve společném bubnovacím kroužku na jednoduché papírové cajony [kachony], které jsou pro děti přímo stvořené (malé dětské kartonové bubny). Pro menší bubeníky půjde spíše o hru než o hru, ale v prostředí větších malých bubeníků, kteří se mohou do hry položit ve větší vážnosti a od kterých se dá okoukat i nějaký ten složitější rytmus. Využívat budeme například i bodypercusione (bubnování tělem), takže budeme i tak trochu tančit. Celkově ale bude záležet na tom, v jakém věkovém složení se sejdeme a co nás společně bude bavit. Vše je tedy otevřené a na domluvě. Třeba i to, zda u těch menších bude lepší doprovod jejich dospěláka.
Cena rytmického kroužku je 135,- Kč/1 hodina = cca 45 min. a v ceně je zahrnuto půjčovné cajonu, nebo je možné si buben přímo koupit na slevový voucher. První nezávazné setkání bude v rámci ukázkového týdne KCK.
Kontakt: lektor kurzu Jakub Severin: jabub.severin@gmail.com, telefon: 777 987 455


PRAVIDELNÉ  KURZY A AKTIVITY V DOMEČKU Sala Terrena: 

OTEVŘENÁ VÝTVARNÁ DÍLNA /pro děti i dospělé/

V červenci a srpnu máme prázdniny. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na viděnou opět od září!

Čtvrtek 15:00 – 18:00 hod.

Tvoření v domečku Sala Terrena na Kampě.

Na čtvrtečních výtvarných dílničkách budeme tvořit různé poklady (např. papírové ptáčky, korálkový náhrdelník, krabičky z papíru, zvířátka z filcu, přáníčka, pohledy, girlandy, květy z papíru a krepu, atd.). Tvořit mohou jak děti tak dospělí. Máme zde vždy připraveny barvy, lepidla, nůžky, pastelky, a také dostatek papírů a kartonů na nejrůznější nápady při malování a kreslení.
Na tyto dílny není potřeba rezervace dopředu, stačí prostě přijít. Neplatí se za vstup ani kurzovné, platí se za dítě/dospělého (jako příspěvek na materiál). Po dobu dílny bude Sala Terrena otevřená, můžete se přijít jen ohřát či osvěžit.

Kontakt: Zuzana Popelková, zuzana.popelkova@kckampa.eu, telefon: 606 528 552