Kurzy pro dospělé

Přijďte se k nám podívat!

Nabízíme pravidelné kurzy z oblasti hudby, cvičení a udržování zdravého životního stylu.

Pro podrobnější informace o kurzech kontaktujte, prosím, jednotlivé lektory. 

Týden ukázkových kurzů proběhne od 12.-16.9. 2022

Orientální tanec
Pondělí 19:00 – 20:30 hod.

Již tradičně i tento školní rok otevíráme kurz orientálních tanců pro všechny věkové kategorie. Přijďte si zatančit nové styly Orient Flamenco nebo Orient Tango. Naučíme Vás jak kombinovat jednotlivé prvky a užít si tanec v krásných choreografiích. Součástí hodin je cvičení pro správné držení těla, uvolňování pánve a svalů o nichž ani nevíme. Kurz je vhodný pro pokročilé i začátečnice zvládající základní prvky. Těšíme se na všechny nové tanečnice – lektorka Darina a tanečnice z KC Kampa.
KONTAKT: Darina Raková, daross@seznam.cz, tel: 608 237 089

 

Kum Nye – tibetská léčebná jóga
Úterý 18:30 – 20:30 hod.
Kum Nye představuje účinný a jemný léčebně-relaxační systém, který učí, jak žít v harmonii sami se sebou i s našim okolím.
Cvičení Kum Nye integrují tělo a mysl, zlepšují schopnost koncentrace a obnovují jasnost smyslového vnímání. Jeho pomocí lze uvolňovat stres, měnit negativní návyky, vzorce a postoje. Zahrnuje cvičení ve stoje, v sedě a zpívání manter.
Tento ojedinělý systém vychází ze tradičního tibetského léčebného umění, systému tibetské jógy jemněhmotných energií a buddhistických spisů Vinaya. Lama Tarthang Tulku přivedl Kum Nye na Západ. Od roku 1996 probíhaly v Bechyni semináře s lektorem Matthiasem Steurichem.
Cena za setkání: 200 Kč
KONTAKT:  Ing. Zuzana Manová, tel: 721 231 933, zuzanamanova@email.cz

Body stretch
Středa 8:15 – 9:15 hod.
Klidné, ale dynamické cvičení, které využívá prvky jógy a pilates. Protáhne zkrácené svaly, je šetrné ke kloubům a zvládne je každý. Ideální jako kompenzace při sedavém životním stylu, jednostranné zátěži nebo jako doplněk silových a vytrvalostních sportů.
CENA: 150 Kč
KONTAKT: Hanka Dvorská, tel: 777 776 426, hanka.dvorska@post.cz

Bodystyling
Středa 17:00 – 18:00 hod.
Bodystyling je vytrvalostně silové cvičení, které se zaměřuje na zpevňování celého těla, zejména problémových partií. V lekci se kombinují základní prvky aerobiku s posilováním vlastní vahou nebo různými cvičebními pomůckami. Kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie a pro ty, kteří chtějí především vytvarovat postavu a zlepšit svou fyzickou kondici.
CENA: bude upřesněna po první hodině
KONTAKT: Yveta Rücklová, tel: 602 137 132, bylinkovayv@seznam.cz

Tai chi
Středa 19:00 – 20:30 hod.
Původem čínskému systému tchaj-ťi čchüan se také říká meditace v pohybu. Takto chápáno bude vyučováno i v probíhajících lekcích. Základní princip tchaj-ťi (tai chi) spočívá ve vzájemné souhře protikladných sil JIN a JANG. Naše praxe bude zaměřena na práci s principy tchaj-ťi a pochopení jeho podstaty. Důraz bude kladen na uvolnění těla, otevření kloubů, správnou pozici těla, na koordinaci a harmonizaci pohybu. To vše má příznivé zdravotní účinky na tělo i mysl a navrací životní rovnováhu. Tchaj-ťi bude předáváno prostřednictvím vybraných forem stylu YANG a stylu SAN FENG, se zařazením forem čchi kungu (Osm kusů brokátu aj.). V průběhu školního roku bychom měli zvládnout se naučit formu Země stylu Yang.
Cvičení povede instruktor školy „Centrum taoistických umění ZLATÝ KOPEC“ René Kyselý, který se tchaj-ťi systematicky věnuje od roku 1995. Cvičení je určeno všem zájemcům, bez rozdílu pokročilosti. Nicméně výuka bude přizpůsobena začátečníkům.
CENA: jedna lekce (90 min.) – 150 Kč. Možnost výhodného předplatného na 3 měsíce.
S SEBOU: neklouzavé přezůvky nebo lze cvičit naboso (cvičí se na linoleu), oděv nepřekážející pohybu
Další INFO:  www.rene-kysely-tai-chi.webnode.cz
KONTAKT: René Kyselý, tel. 775 421 480, renekysely2@gmail.com
http://rene-kysely-tai-chi.webnode.cz/

Jóga s Veronikou
Čtvrtek 15:45 – 16:45 hod.
Tento kurz je otevřený všem zájemcům o jógu, ať už s jógou teprve začínají, nebo mají nějakou tu lekci za sebou, ale nejsou si jistí, zda jógové pozice provádějí správně. Jóga s prvky spirální dynamiky kombinuje výuku jógy podle B.K.S. Iyengara (zaměření na detailní práci s tělem a provedení pozic) se spirální dynamikou (metodika anatomicky správně vedeného pohybu). Při cvičení budeme využívat různé pomůcky, aby každý mohl naplno využít možností svého těla a dále je posouvat. Cvičení jógy má pozitivní vliv nejen na naše fyzické zdraví, ale má potenciál ovlivňovat i mysl. Rozvíjí naší trpělivost, vůli a sebedůvěru. Lekce doporučujeme i ženám po porodu (od 6. měsíce po porodu), jelikož při cvičení ásan se přirozeně aktivuje pánevní dno, což je v tomto období velmi přínosné.
CENA: za jednotlivou lekci 150 Kč, zvýhodněná cena při předplacení 5 a více lekcí 120 Kč.
KONTAKT: Veronika Gálová, tel: 739 660 451, nika.vlaskova@seznam.cz

Africké bubny – mírně pokročilí ( pokračovací kurz začátečníků)

Čtvrtek 18:00 – 19:30 hod.
Účast v předchozích začátečnických kurzech není podmínkou. Téma se bude pohybovat kolem lámaných a lichých rytmů. Půjde tedy o seznamování se se složitější rytmickou strukturou. Zaměřit bych se chtěl na improvizaci. K tomu budeme využívat drobná rytmická cvičení na „rozvázání“ rukou.
CENA: cca. 2.000 Kč / 11 lekcí ( se zapůjčením djembe 2.500,- Kč )
Přihlášky a podrobnější info: Jakub Severinjakub.severin@gmail.com, 777 987 455,   Facebook, http://afro.cz/jakub-severin

Africké bubny – začátečníci
Čtvrtek 19:30 – 21:00 hod.
Lekce určené pro úplné začátečníky – seznámíme s hraním na djembe a basové bubny.  Základní údery, jednoduché doprovody, pulzace, různé cesty k zapamatování rytmu, čtení zjednodušených zápisů, rytmická cvičení, body percussione, drobná ornamentace doprovodů. To vše a spoustu dalšího na co narazíme budeme společně zapracovávat do našich rytmických dovedností. K jednotlivým lekcím budu posílat aktuální zápis a video.
CENA: cca. 2.000 Kč / 11 lekcí ( se zapůjčením djembe 2.500,- Kč )
Přihlášky a podrobnější info: Jakub Severinjakub.severin@gmail.com, 777 987 455,    Facebook, http://afro.cz/jakub-severin

Staň se bubnem
Neděle 19:00 – 21:00 (1krát za 14 dní)
AKTUÁLNÍ termíny se připravují.

Kurz bubnování na djembé, šamanský buben, didgeridoo vedený Dr. Lubomírem Holzerem.
KONTAKT: lubomir.holzer@seznam.cz, 603 212 337, Daniela Jeníčková, daniela.jenickova@email.cz, 603 712 023, www.muzikoterapie.net