Kurzy pro dospělé

Nabízíme pravidelné kurzy z oblasti hudby, cvičení a udržování zdravého životního stylu

Pro podrobnější informace o kurzech kontaktujte, prosím, jednotlivé lektory. Těšíme se na viděnou v KCK.

Nabídka kurzů Komunitního centra Kampa – rozvrh 2018/2019:
Aktuality v kurzech najdete zde:

Kojenecké masáže (pro rodiče a kojence od 2 do 10 měsíců, pro těhotné maminky a budoucí tatínky)
Pondělí – 9:30 – 10:30 hod.
O AKTUÁLNÍCH TERMÍNECH KURZU se informujte u lektorky Jany Trantové.
Celkem se jedná o 5 lekcí výuky, vždy 1x týdně. Cena jedné lekce je 250Kč /rodič a dítě/. Při předplatném všech pěti lekcí cena 1.000 Kč.
Informace a přihlášky na: www.kojeneckemasaze.cz
Výuka masáží kojenců prospívá celkovému rozvoji – zlepšuje spánek, předchází kolikám, posiluje imunitu a nervový systém.
Masíruje jedině rodič, nebo osoba trvale o dítě pečující.
Lektorka Jana Trantová, zdravotní sestra s certifikací mezinárodní asociace kojeneckých masáží IAIM. Matka a babička.
Kojenecké masáže
Kontakt: kojeneckemasaze@volny.cz, www.kojeneckemasaze.cz

Pilates
Pondělí 10:30 – 11:30 hod. – nový kurz!
Pilates je šetrné, ale efektivní cvičení, které posiluje a protahuje svaly. Působí proti bolestem zad a zeštihluje postavu.
Cena: 100-150Kč
Kontakt: Marie Korseltová, Facebook: Marie Korseltová

Orientální tanec
Pondělí 19:00 – 20:30 hod.

Již tradičně i tento školní rok otevíráme kurz orientálních tanců pro všechny věkové kategorie. Přijďte si zatančit nové styly Orient Flamenco nebo Orient Tango. Naučíme Vás jak kombinovat jednotlivé prvky a užít si tanec v krásných choreografiích. Součástí hodin je cvičení pro správné držení těla, uvolňování pánve a svalů o nichž ani nevíme. Kurz je vhodný pro pokročilé i začátečnice zvládající základní prvky. Těšíme se na všechny nové tanečnice – lektorka Darina a tanečnice z KC Kampa.
Kontakt: Darina Raková, daross@seznam.cz


Kum Nye – tibetská léčebná jóga

Úterý 18:30 – 20:30 hod.
Kum Nye představuje účinný a jemný léčebně-relaxační systém, který učí, jak žít v harmonii sami se sebou i s našim okolím.
Cvičení Kum Nye integrují tělo a mysl, zlepšují schopnost koncentrace a obnovují jasnost smyslového vnímání. Jeho pomocí lze uvolňovat stres, měnit negativní návyky, vzorce a postoje. Zahrnuje cvičení ve stoje, v sedě a zpívání manter.
Tento ojedinělý systém vychází ze tradičního tibetského léčebného umění, systému tibetské jógy jemněhmotných energií a buddhistických spisů Vinaya. Lama Tarhang Tulku přivedl Kum Nye na Západ. Od roku 1996 probíhají v Bechyni semináře s lektorem Matthiasem Steurichem.
Noví zájemci prosím kontaktujte předem Zuzanu Balážovouzuzanabalazova@seznam.cz
Cena za setkání: 100 Kč.

Pilates
Středa 9:00 – 10:00 hod. 
Pilates je šetrné,ale efektivní cvičení, které posiluje a protahuje svaly. Působí proti bolestem zad a zeštihluje postavu.
Cena: 100-150Kč
KONTAKT: Marie Korseltová http://mariekorseltova.cz/pribeh/

Tai chi
Středa 19:00 – 20:30 hod.
Původem čínskému systému tchaj-ťi čchüan se také říká meditace v pohybu. Takto chápáno bude vyučováno i v probíhajících lekcích. Základní princip tchaj-ťi (tai chi) spočívá ve vzájemné souhře protikladných sil JIN a JANG. Naše praxe bude zaměřena na práci s principy tchaj-ťi a pochopení jeho podstaty. Důraz bude kladen na uvolnění těla, otevření kloubů, správnou pozici těla, na koordinaci a harmonizaci pohybu. To vše má příznivé zdravotní účinky na tělo i mysl a navrací životní rovnováhu. Tchaj-ťi bude předáváno prostřednictvím vybraných forem stylu YANG a stylu SAN FENG, se zařazením forem čchi kungu (Osm kusů brokátu aj.). V průběhu školního roku bychom měli zvládnout se naučit formu Země stylu Yang.
Cvičení povede instruktor školy „Centrum taoistických umění ZLATÝ KOPEC“ René Kyselý, který se tchaj-ťi systematicky věnuje od roku 1995. Cvičení je určeno všem zájemcům, bez rozdílu pokročilosti. Nicméně výuka bude přizpůsobena začátečníkům.
CENA: jedna lekce (90 min.) – 150 Kč. Možnost výhodného předplatného na 3 měsíce.
SEBOU: neklouzavé přezůvky nebo lze cvičit naboso (cvičí se na linoleu), oděv nepřekážející pohybu
Další INFO:  www.rene-kysely-tai-chi.webnode.cz
KONTAKT: René Kyselý, tel. 775 421 480, renekysely2@gmail.com
http://rene-kysely-tai-chi.webnode.cz/

Joga s prvky spirální dynamiky 
Čtvrtek 15:00 – 16:00 hod.
Tento kurz je otevřený všem zájemcům o jógu, ať už s jógou teprve začínají, nebo mají nějakou tu lekci za sebou, ale nejsou si jistí, zda jógové pozice provádějí správně. Spirální jóga kombinuje výuku jógy podle B.K.S. Iyengara (zaměření na detailní práci s tělem a provedení pozic) se spirální dynamikou (metodika anatomicky správně vedeného pohybu). Při cvičení budeme využívat různé pomůcky, aby každý mohl naplno využít možností svého těla a dále je posouvat. Cvičení jógy má pozitivní vliv nejen na naše fyzické zdraví, ale má potenciál ovlivňovat i mysl. Rozvíjí naší trpělivost, vůli a sebedůvěru. Lekce doporučujeme i ženám po porodu (od 6. měsíce po porodu), jelikož při cvičení ásan se přirozeně aktivuje pánevní dno, což je v tomto období velmi přínosné. V případě zájmu lze domluvit i pohlídání dětí během lekce.
KONTAKT: lektorka Veronika Gálová, tel. 739660451, nika.vlaskova@seznam.cz


Africké bubny – mírně pokročilí ( pokračovací kurz začátečníků)
Čtvrtek 18:00 – 19:30 hod.
Účast v předchozích začátečnických kurzech není podmínkou. Téma se bude pohybovat kolem lámaných a lichých rytmů. Půjde tedy o seznamování se se složitější rytmickou strukturou. Zaměřit bych se chtěl na improvizaci. K tomu budeme využívat drobná rytmická cvičení na „rozvázání“ rukou.
Cena: cca. 2.000 Kč / 11 lekcí ( se zapůjčením djembe 2.500,- Kč )
Přihlášky a podrobnější info: Jakub Severinjakub.severin@gmail.com, 777 987 455,   Facebook, http://afro.cz/jakub-severin

Africké bubny – začátečníci
Čtvrtek 19:30 – 21:00 hod.
Lekce určené pro úplné začátečníky – seznámíme s hraním na djembe a basové bubny.  Základní údery, jednoduché doprovody, pulzace, různé cesty k zapamatování rytmu, čtení zjednodušených zápisů, rytmická cvičení, body percussione, drobná ornamentace doprovodů. To vše a spoustu dalšího na co narazíme budeme společně zapracovávat do našich rytmických dovedností. K jednotlivým lekcím budu posílat aktuální zápis a video.
Cena: cca. 2.000 Kč / 11 lekcí ( se zapůjčením djembe 2.500,- Kč )
Přihlášky a podrobnější info: Jakub Severinjakub.severin@gmail.com, 777 987 455,    Facebook, http://afro.cz/jakub-severin

Staň se bubnem
Neděle 19:00 – 21:00 (1krát za 14 dní)
AKTUÁLNÍ termíny na rok 2018: 7.10., 21.10., 4.11., 18.11., 2.12. a 16.12.

Kurz bubnování na djembé, šamanský buben, didgeridoo vedený Dr. Lubomírem Holzerem.
Kontakt: lubomir.holzer@seznam.cz, 603 212 337, Daniela Jeníčková, daniela.jenickova@email.cz, 603 712 023

Bubny 2018: Kurz bubnování Praha 2018_19