Zahajujeme školní rok 1. září minifestivalem Teatrotoč!

V neděli 1. září se u nás  od 13h bude konat festival Teatrotoč. Můžete se těšit na den plný divadel, dětských dílen a bojovku pohádkovou Kampou.

13.00  Zahájení festivalu Teatrotoč

Vizuální představení  studentů mezinárodního loutkářského workshopu, kteří přijeli z Německa, Irska, Kolumbie, Španělska, Australie.Norska a Řecka.  V představení zazní čeština i několik světových jazyků, ale příběh vám neunikne ani na minutu.
Režie: Tomsa Legiersky a Tomáš Běhal
Výprava, hraje: James Nicolas Bernal Herrera (Kolumbie), Brigid Vidler (Australie), Ingrid Fiskum (Norska), Andres Esteban Fernandez (Španělska), Christina Komi (Řecka), Sarah Bradley (Irska)
Vedouci workshopu: Mirek Trejtnar

13.45  Punch & Judy

Klasická maňásková rakvičkárna s prvky násilí a loutkové brutality. Příběh nezodpovědného Punche, který své chyby a nedostatky řeší sérií mordů. Představení vychází z původních scénářů Punch & Judy. Výprava je vytvořena podle dochovaných historických kreseb, fotografií a loutek tradiční Punch & Judy Show.

Režie, výprava, hraje: Přemysl Bukovský

14.15  Nové představeni Tomáše Běhala, Divadlo Toy Machine!

Premiéra loutkové pohádky na festivalu Teatrotoč!

15.00  Příběh o smrti Dona Paula, a Nesmrtelné lásce Dony Meri

Starý děda celý život miloval jednu ženu,a pak umřel. Byl hodný a smělý, ale co tam?  Dobrodružství starého dědečka v říši mrtvých a jak to dopadlo,a co tam viděl?

pohádka pro děti od 3 do 90 let

Režie, výprava, hraje: Svetlana Conti Padao

15.45 Baron Prášil Divadlo Toy Machine

Neuvěřitelné, dechberoucí a nezapomenutelné příběhy pro děti od 6 let a jejich rodiče!
Všechno 100% pravda!!  Pouliční loutková podívaná pro děti a jejich rodiče si pohrává s fantaskním světem Barona Prášila. Potulní loutkáři s loutkou Barona a otrhaným kufrem, který v sobě ukrývá překvapení, předvádí obecenstvu neuvěřitelné zážitky z Baronových cest.

hrají: Tomáš Běhal, Dora Bouzková
koncepce, dramatizace, režie: Tomáš Běhal, Mariana Večeríková
výprava: Veronika Svobodová 6-17h Treasure hunt!

16.00 Hon na poklad!

Class Acts o.s. připravuje tzn „Treasure Hunt“ – děti budou hledat postavy kolem Kampy.

13.30–15.30 – Dílna pro děti

Děti se seznámí se základy výroby loutek za použití různých materiálů a technik. Spolupracujeme se zkušenými loutkáři z o.s Loutky  bez hranic

Více info u Leah Gaffen, puppetsinprague@gmail.com